Vím, že nic nevím :)

Leden 2008

Sv. Valentýn

30. ledna 2008 v 17:07 | ... |  Tradice
Svátek Sv.Valentýna se v české republice slaví teprve několik let.Původem je z USA. Valentýn je příležitostí vyjádřit city. Většina vyznání lásky v ostatních světových jazycích je stejně krátká jako české MILUJI TĚ! Například svahilské NAKUPENDO, Maďarské SZERETLEK, Keňské AHERI, Tuniské HA EH BAK a Mohawské KONONOKWA. Trošku delší to bude mít zamilovaný Korejec - NANUN DANKSINEUL MUCHEOG JOAHAPNINDA, nebo zamilovaný welšan -YR WIF I YN DY GARU DI. Zajímavě vyznává lásku Bulhar slovy OBICHAM TE a Chorvat VOLIM TE.

Evropské Valentýnské zvyky mají zajímavou historii:

...první valentýnské přání poslal v roce 1415 své ženě jeden francouzský rytíř uvězněný v Londýně po bitvě u Agincourtu.

...dívky v 17.stol. přivolávaly lásku tím,že na den sv.Valentýna uvařily vajíčko natvrdo,vyndaly z něj žloutek,nahradily ho solí a snědly celé vajíčko I se skořápkou.

...v 19.stol. si dívky v Anglii vybraly jako svého Valentýna prvního muže,kterého ráno potkaly.

...v Itálii platí dodnes tradice,že se svobodné dívky budí 14.února ještě před úsvitem a čekají na prvního muže,který jim projde pod oknem?Toho,nebo někoho podobného,si prý v tom roce vezmou za muže.

V Čechách je zvykem poslat valentýnské přání nebo dát dárek člověku kterého milujeme!

Zlomené srdce

28. ledna 2008 v 20:27 | L.... |  Básničky
Tolik jsem v naší lásku věřila
a na tebe se každý den těšila.
Však ty jsi už přestal psát,
ne, nebudu si stále lhát.
Ty mlčíš a já utírám slzy.
Zklamal jsi mě příliš brzy.
Snad chyby, jenž byly mou vinou,
mrzí mě, že díky tomu si najdeš jinou.
A tak jen zlomené srdce budu malovat,
pro toho, kdo mě už nebude milovat.

Nejhezčí dárek

28. ledna 2008 v 20:18 | Jirka Koberský |  Písničky

Vrať se mi

28. ledna 2008 v 19:58 | Lucka |  Básničky
Jen co se venku setmí a jdu spát,
myslím na tebe a na to, jestli mě máš rád.
Nemůžu usnout, hlava mě tíží,
únavou a smutkem oči se mi klíží.
Kdybych tak čas uměla vrátit,
a dlouhé chvíle bez tebe zkrátit.
Čekám na tebe každou chvíli,
prosím, vrať se mi, nechci se zmýlit.
Miluju tě a moc mi chybíš,
ale vím, že nejsem jediná, komu se líbíš.
vím, že jsi mi věřil a rád mě měl,
ale větu " Miluju tě!" jsi říci neuměl.
Myslela jsem si: " Ten kluk se něčeho bojí!"
Však mlčením se rány nikdy nezahojí.
Tak prosím, vrať se, mně můžeš věřit
a veškerá svá tajemství mi můžeš svěřit.
Budu doufat a v srdci svém tě
navždy budu mít
mám tě ráda a jen a jen s tebou chci žít.

Zvláštní dobrodružství

28. ledna 2008 v 19:52 | ... |  Záhady
Nikdy jsme na duchy nevěřili, ale nyní už věříme. S kámoškou a jejím bratrem jsme v létě stanovali u nich na zahradě. Kostel odbíjel půlnoc a nám začínalo dobrodružství. Na nebi svítily hvězdy, byla krásná, jasná noc. Anča viděla šest blesků jdoucích za sebou, ale já ani Jáchym jsme nic neviděli. Mysleli jsme si, že si z nás Anča utahuje. Já ale slyšela kroky a někdo začal cloumat se stanem. Do ticha zazněl lidský výkřik a poplašené hejno slepic začalo kdákat. To nás přesvědčilo, abychom šli raději domů. Zalezli jsme pod jednu peřinu a doufali jsme v konec hodiny duchů. Někdo šel po schodech, tak jsme se zamkli, zavřeli jsme všechna okna a rozsvítili lampu. Hodiny duchů skončila? To jsme se ale šeredně spletli. Viděli jsme divné stíny, které se plazily po stěně. Najednou do mě narazila masařka a já zakřičela! Ve čtyři hodiny ráno jsme uviděli postavu v okně. Kdyby to bylo v přízemí, nic by se nedělo, ale tím, že jsme byli cca šest metrů nad zemí, tak z nás nikdo do rána neusnul.

Kozoroh, vodnář, ryby

26. ledna 2008 v 19:54 Astrologie
kozoroh
Kozoroh (Capricorn)
22.12. - 20.1.
Základní charakteristika:
Kozorohové mají výrazné duševní vlastnosti a bystrý rozum, avšak potřebují povzbuzení zejména na začátku svého života a rozvoje, aby nabyli potřebnou sebedůvěru. Často propadají melancholii a pesimismu, je tedy vhodné, někdy i nutné, mít mnohostranné zájmy, záliby a kolektiv stejně zaměřených lidí i přes to, že jsou zvyklí spoléhat se na sebe sama - své cesty si chtějí plánovat oni sami. Touha po úspěchu je nepřehlédnutelná, někdy to může v okolí vyvolat i závist. Existují dva typy Kozorohů - Kozoroh optimista a Kozoroh pesimista, přičemž každý Kozoroh zná oba tyto stavy. Když špatná nálada odezní, jedinec na ni rychle zapomene a znovu se pustí do práce. Často jsou motivací k činnosti penízky. Jsou šetrní, ale ne lakomí - dokáží se dělit. Spořivost pramení spíše ze strachu z budoucnosti, mají rádi pocit zázemí. V zaměstnání jsou tito lidé schopnými ekonomy, managery, organizátory, účetními, právníky, učiteli. Přičemž vlastnost organizovat a plánovat vyniká. Přehlédnout nelze ani literární talent. Pro manželství a partnerské vztahy je nutné hledat lidi narozené ve znamení Panny, Býka nebo Berana. Je totiž třeba najít takové jedince, kteří dokáži pozitivně ovlivňovat proměnlivé nálady Kozoroha.
Vládce znamení: Saturn
Živel znamení: země
Soulad se znamením: Býk, Štír
Barva: černá
Kov: olovok
Rostliny: indické konopí, sedmikráska, topol, kapradí
Magické číslo: 4
Šťastná čísla: 2, 3, 8, 9, 15, 28, 45, 47
Příznivé dny: pondělí, úterý, středa
Povaha: melancholická

vodnář
Vodnář (Aquarius)
21.1. - 20.2
Základní charakteristika:
Obrazně řečeno, Vodnář je v konfrontaci se životem kdykoli připraven ke "skoku". Je plný nadšení, život a svět neprožívá staticky, nýbrž maximálně dynamicky, pružně. Nejednou se z něj stává extremista, milující akci a vzrušení (pěstuje třeba nevšední sporty). "Připravenost ke skoku" se rovněž projevuje ve vědecké oblasti a obecně tam, kde se děje nějaký pokrok, nebo píšou dějiny. Bývají z nich výrazné osobnosti, které jakoby najednou vyjdou "odnikud" na scénu života nebo je naopak čeká brzký pád. K úspěchu přispívá sebejistota, sebedůvěra a schopnost využít to, co se díky své píli naučili. Největším záporem Vodnářů je lenost, pokud jí propadnou, nedostanou se nikam. Musí na sobě neustále pracovat, jít za svými ambicemi. Měli by také pamatovat na skromnost a vždy si zachovat důstojnou tvář - jinak se z nich stanou chvastouni a surovci. Uplatnění nalézají v obchodní sféře - stávají se z nich byznysmeni (umí dobře smlouvat). Výborně se hodí na posty právníků a mají politické nadání. Bez obav je můžeme postavit do čela společnosti, poradí si. Jak jsme již naznačili výše, díky technickým vlohám se z nich často stávají konstruktéři, vynálezci či průkopníci. Vodnář se hodí ke všem znamením. Avšak Lev, Váhy a Blíženci patří mezi favority.
Vládce znamení: Uran, Saturn
Živel znamení: vzduch
Soulad se znamením: Blíženci, Váhy
Barva: modrá, šedá
Kov: olovok
Rostliny: narcis, tulipán, třešeň , rozmarýn, topol, kapradí
Magické číslo: 22
Šťastná čísla: 2, 30, 4, 9, 10, 15, 39, 45, 49
Příznivé dny: čtvrtek, pátek, sobota
Povaha: sangvinická

ryby
Ryby (Pisces)
21.2. - 20.3.
Základní charakteristika:
Ryby mají v porovnání s ostatními jedenácti znameními specifickou povahu. Vynikají zvláště svým nesobeckým a citlivým přístupem k ostatním. Agresivita a spekulace je jim španělskou vesnicí, jsou až příliš opatrní. Často jsou pochybovační o svých schopnostech a mají nedostatek sebevědomí. I malé popichování okolí berou velice vážně a stávají se tak terčem posměchu. Přes skutečnost, že jsou to lidé spolehliví, upřímní a důvěryhodní, kolektiv jim právě díky jejich vlastnostem vyčítá chyby a problémy, jež nastaly. I ty za které nemohou. Spoléhají na sliby ostatních a nejednou naletí. Pozor na intriky ! Možná by bylo vhodné, aby si nalezli jakéhosi "obránce", který se za ně postaví. Skuteční přátelé a dobří lidé snad dokážou poznat jejich pozitiva a cenné vlastnosti. Na profesionální úrovni a v zaměstnání si Ryby dobře vedou v kolektivu lidí, kteří jsou jim nakloněni, kteří dokáží ocenit jejich schopnosti a výkon. Hodí se do státní správy a do vědeckého výzkumu (tedy tam, kde se tak trochu "ztratí v davu"). Mají zvláštní cit pro přírodu (přírodovědci, chemici, ekologové) a historii. Ryba s Rybou k sobě v manželství jde, je to vztah harmonický a vyrovnaný. Chtějí-li však něčeho dosáhnout, není to spojení ideální. Jeden druhého totiž nedokážou dost dobře podpořit a podnítit. Jako vhodný "ochránce" se hodí Štír, Rak nebo Panna.
Vládce znamení: Neptun, Jupiter
Živel znamení: voda
Soulad se znamením: Rak, Štír
Barva: světle modrá
Kov: cín
Rostliny: mák, vodní rostliny, olše, jasmín, chrpa
Magické číslo: 11
Šťastná čísla: 2, 4, 11, 16, 24, 32, 34, 136
Příznivé dny: pátek, sobota, neděle
Povaha: flegmaticko-sangvinická

Váhy, štír, střelec

26. ledna 2008 v 19:53 Astrologie
vahy
Váhy (Libra)
23.9. - 23.10.
Základní charakteristika:
Váhy jsou znamením spravedlnosti a harmonie. Mocnou vladařkou Vah je pak Venuše, bohyně lásky. Váhy mají mimořádný cit a intuici na podvod, neupřímnost a lest. Mohou být skryty jakkoliv rafinovaně, váhy je spolehlivě demaskují. Tyto jedince je nesnadné zmást, natož svést z cesty. Mají rovněž schopnost vcítění a porozumění ke druhým. Vždy vyslyší žádosti a potřeby svých druhů. Dokáží naplnit nadějí srdce chronických smolařů a lidí, jenž by si ostatní ani nevšimli. I přes riziko extrémů a zacházení do krajnosti pomáhají a podporují dobro a přátelství. Znovu vidíme jak důležitou úlohu sehrává v jejich životě soulad, harmonie a láska. Je-li potřeba vyřešit spor, Váha nikdy dlouho nepřemýšlí a přispěchá všech urovnat a přinést smír. Co se zaměstnání a uplatnění týče, nalézají váhy, díky správnému úsudku a intuici, podobná uplatnění jako Panny. Avšak mají ještě větší schopnost vcítit se do situace druhých. Mimořádné uplatnění pak nalézají v charitativní činnosti, bývají talentovanými vyjednavači a diplomaty. Rovněž mají nadání ke spekulacím. Pozor na jejich hráčskou vášeň a sympatie k hazardu, nemuselo by to dobře dopadnout. Jinak se často stávají výzkumníky, historiky a vědci obecně. Mají mnohostranný talent - jsou z nich herci, řemeslníci, hudebníci. A vhodný partner ? Mohl by to být Beran - vnese do vztahu jiskru a elán. Rovněž tak i Lev. Dále by to mohlo vyjít s Vodnářem, Střelcem. Nedoporučuje se spojení Rybou.
Vládce znamení: Venuše
Živel znamení: vzduch
Soulad se znamením: Blíženci, Vodnář
Barva: námořnická modrá, vodově zelená
Kov: měď
Rostliny: šípková růže, azalka, pomněnka
Magické číslo: 3
Šťastná čísla: 7, 8, 10, 27, 49, 175, 1225
Příznivé dny: středa, pátek
Povaha: sangvinicko-flegmatickáštír
Štír (Scorpio)
24.10. - 22.11.
Základní charakteristika:
Štír Nápadně připomíná znamení Raka, avšak má jistou odlišnost. Nosí totiž s sebou zbraň, což se symbolicky odráží i v jeho povaze, jak si ještě řekneme. Jste-li narozeni v intervalu 24. říjen (podzimní rovnodennost) - 22. listopad, pak se jedná právě o Vás! Štíři jsou často povahy tiché (ba tajnůstkářské), drží se stranou (avšak ne úplně mimo, jen tak ve stínu, aby jim nic neuniklo a byli svědky všeho). Nicméně pozor na ně (Štíři, teď se neurazte, mějte nadhled, však sami dobře víte, o čem mluvím), pokud se vyburcují k činnosti, jdou jednoznačně, nesmlouvavě, s jistou dávkou agresivity a přímočaře za svým. Situace pak povětšinou dopadá v jejich prospěch. Pokud se jedná o záležitosti celku, dokáží se za něj postavit a okolnosti dopadají pro kolektiv dobře. Tito lidé jsou pak velice váženi, ale je to většinou samolibost a panovačnost, jíž se izolují. Vystačí si sami se sebou. Nekompromisnost, cit (nejednou i chuť)pro boj, svárlivost - atributy vodního znamení, jenž alchymisté nazývali Scorpio. Často se pod jejich ohnivou maskou skrývá chlad a kamenná trpělivost, to může jejich vítězství jen prospět. Štíři musí mít prostě vždy navrch. Úspěchu a naplnění dojdou snad na všech vedoucích místech. Ředitelé, vyšetřovatelé, právníci, manažeři - skvělé uplatnění jejich vlastností a dispozic. Rak a Ryby bývají vhodnými partnery, ale Býka nepředčí nikdo. Obecně lze říci, že Štír přináší do vztahu energii a podnikavost. Je-li Štír spojen s Pannou či Lvem, soužití může rovněž klapat.
Vládce znamení: Pluto, Mars
Živel znamení: voda
Soulad se znamením: Rak, Ryby
Barva: černá, rumělková, fialová
Kov: železok
Rostliny: cypřiš, narcis, jeřabina, broskvoň
Magické číslo: 4
Šťastná čísla: 5, 7, 9, 11, 23, 25, 47, 65, 325
Příznivé dny: čtvrtek, pátek
Povaha: flegmaticko-cholerická
střelec
Střelec (Sagittarius)
23.11. - 21.12.
Základní charakteristika:
Luk a šíp namířený ke hvězdám nechť jest symbolem touhy a snažení. Mnohdy jest vykládáno jako touha člověka po "božském Stvoření", tedy po osvícení. Střelci jsou rození pracanti a jsou známí nebývalou pílí. Jiný by spekuloval, oni vše odedřou a je-li v cestě nějaký problém, zdvojnásobí svůj výkon a dovedou vše ke zdárnému konci. Když se něco nepovede, ostatní rezignují. Ne tak střelec - jeho verva a chuť k dílu je až neuvěřitelná! Nejednou dokážou doslova nadchnout a strhnout na svou stranu okolí. Mívají pak celé zástupy přívrženců. Ovšem pozor, často přehlíží potenciální nebezpečí a problémy právě díky svému entuziasmu a zapálení, navzdory své intuici i přirozené prozíravosti. Zbrklost tak z nich často dělá náladové mrzouty. Bohužel věci někdy přivádějí do extrému. Z neúspěchu obviňují okolí, ačkoli si za vše mohou sami. Jejich pracovitost pak přichází v niveč, neboť co začnou, to nedokončí a skáčou od vědné věci či projektu, zastavujíce se v půli cesty. No tak, chce to jen zpomalit, občas si trochu odpočinout a vydechnout. Trpělivost, přátelé, trpělivost! Díky pořádkumilovnosti, systematickému přístupu a schopnosti myslet progresivně si vedou v zaměstnání skvěle. Uplatňují se v oblasti cestování, import - export, plánování. Mají cit i ve finančních sférách - bankéři, manažeři. Jako "ryba ve vodě" se cítí i v mechanických a vědeckých oborech. Střelci mají rádi nevázanost, jdou za svobodou a celkem si vystačí sami se sebou. Ale pokud dojde ke sňatku, bývají z nich pozorní partneři. Hodí se pak k sobě Střelec s jiným Střelcem, s Blížencem. Výhodné je i spojení se Lvem nebo Beranem, možná i Váhou.
Vládce znamení: Jupiter
Živel znamení: oheň
Soulad se znamením: Beran, Lev
Barva: azurová, fialová
Kov: cín
Rostliny: dub, buk, jasan, lípa, vavřín, chrpa
Magické číslo: 6
Šťastná čísla: 4, 5, 9, 14, 16, 34, 37, 136
Příznivé dny: čtvrtek, pátek, sobota, neděle
Povaha: cholericko-sangvinická

Rak, lev, panna

26. ledna 2008 v 19:52 Astrologie
Rak (Cancer)
22.6. - 22.7.
Základní charakteristika:
Tomuto vodnímu znamení vládne oběžnice naší rodné Země Měsíc (odtud tedy pojmenování jedinců narozených v tomto znamení - "měsíční lidé (děti)". Měsíční děti jsou smýšlením spíše tradicionalisté, však jejich povaha jest proměnlivá (dalo by se říci "jako sama Luna"). Panuje spíše představa o Raku jako o znamení domáckém, milujícím teplo rodinného krbu. Ale právě Raci bývají na cestách výteční společníci, kterým není dobrodružství a vzrušení z neznámého cizí. Díky další "račí" vlastnosti - obrovské nadšení pro věc - bývají Raci velmi úspěšnými osobnostmi. Musí se však naučit smýšlet poněkud liberálněji a s určitým nadhledem (měli by překonat svou vlastnost citovanou výše - díky tradicionálnějšímu smýšlení totiž často tíhnou spíše k minulosti a ověřeným postupům.) Z Raků bývají schopní vědci, archiváři, historici i učitelé. Nejeden Rak vynikl i jako právník či politik. Díky jejich citlivosti a trpělivosti tíhnou i k umění - hudba, literatura apod. V podnikání jsou úspěšní věnují-li se určitému řemeslu nebo působí-li jako kupci. Mají totiž mimořádný cit pro kvalitu a poctivost. Spekulace je jim cizí. To by ale mohl být problém (zvláště v dnešní době), měli by se naučit jisté zdravé agresivitě a soutěživosti, jinak zůstanou pozadu. Pro manželský život zdá se být nejvhodnější kombinací Rak a Kozoroh. Hodí se k sobě i s Rybami, Štírem a Váhami. Pozitivem jest domácká povaha Raků.
Vládce znamení: Měsíc
Živel znamení: voda
Soulad se znamením: Šťír, Ryby
Barva: fialová, bílá
Kov: stříbro
Rostliny: mák, bříza, konvalinka
Magické číslo: 2
Šťastná čísla: 2, 5, 9, 12, 48, 81, 369, 3321
Příznivé dny: pondělí, čtvrtek, pátek
Povaha: flegmatická

lev
Lev (Leo)
23.7. - 22.8.
Základní charakteristika:
Lev je považován za krále zvířat - je tedy stavěn nad ostatní či do středu. Stejně tak i člověk s datem narození od 23. července do 22. srpna má tendence klást důraz na vlastní Já, chovat se jako král. Král v tomto případě není ekvivalent negativních vlastností, ale naopak, jako synonymum pro sebejistotu, sebevědomí, výraznou osobnost. Synonymum zdravého jáství v pozitivním a tvůrčím smyslu. Obdobně můžeme vykládat přirovnání ke Slunci. Lva tedy budeme prezentovat jako ohnivé znamení. Idealismus, sny, ambice, velkomyslnost - atributy podporované žhnoucí tvůrčí energií, které máji "děti Slunce" dostatek. Avšak pozor, každá mince má dvě strany, vše je relativní. Propadne-li Lev vlastním nedostatkům, je-li panovačný a pyšný - následky jsou katastrofální. Stejně jako může být energie Slunce tvůrčí, může se rázem proměnit ve spalující, ničící a nekontrolovaný živel. Na své pouti vpřed smete vše, co stojí v cestě. Stejně jako lev zahyne bez smečky, osobnost "dítěte Slunce" zahyne bez společnosti. Jsou blaženi, když se na ně upírají zraky ostatních, zatímco oni stojí ve středu či v čele. Pokud se Lev někdy stáhne do ústraní, je to proto, aby nabral sílu a zazářil ještě oslnivěji. Do života si nedají mluvit. Oni si jej plánují, oni jej řídí. Svých nedostatků si často nejsou ani vědomi, považují je za své, přirozené. Stejně jako by nebyla růže bez světla a tepla, "nerozkvete" bez něj ani Lev. Miluje život pod širým nebem, Slunce je nezbytné. Zřejmě nejhorší stránkou Lví povahy je pohodlnost. Neznají pro sebe omezení a budou si tak dlouho užívat a vychutnávat, až je k činnosti vyburcuje buď nezbytí (třeba finanční), či jejich sny, cíle nebo příležitost. Správná je pak představa Lva coby dravého podnikatele a iniciátora. Excelují ve všem, co vyžaduje entuziasmus, rozvoj a podporu. Často až nakažlivě dobrá nálada a vyloženě vůdčí schopnosti z nich dělá vedoucí pracovníky, majitele restaurací, agenty realitních společností, právníky. Prostě se uplatní všude tam, kde je třeba reagovat rychle, správně a účinně. Do čela kolektivu je často vymrští krizová situace, kdy si poradí právě jen oni a stávají se vůdci. Ne však na dlouho. Po uklidnění a zvládnutí problému ustoupí trochu do ústraní a vedení předají někomu jinému. Ne z neschopnosti, ale z chytré vypočítavosti a trochu i pohodlnosti. Pokud se jim vývoj situace nezamlouvá, znovu zasáhnou a uvedou vše na pravou míru ("pravou míru" určují zase oni). Spousta významných herců se narodila právě v tomto znamení zvěrokruhu. Mají cit pro efektní show a doslova strhnou obecenstvo na svou stranu. Nemám teď na mysli jen herce divadelní či filmové, ale i ty v běžném životě. Prostě si nasadí masku a sehrají malé "divadélko". Talent strhávat ostatní na svou stranu je nesporný. V manželství však lví pohodlnost a nevázanost nepřispívá k harmonii. Možná nejvíce se hodí k Beranům, ale šťastný vztah najdou i v náruči jiného Lva, Panny nebo Raka.
Vládce znamení: Sluncek
Živel znamení: oheň
Soulad se znamením: Beran, Střelec
Barva: červená, oranžová, žlutá
Kov: zlato
Rostliny: kopretina, slunečnice, růže, oliva, pivoňka, hloh
Magické číslo: 19
Šťastná čísla: 1, 3, 6, 9, 36, 93, 111, 6661
Příznivé dny: středa, čtvrtek, neděle
Povaha: cholericko-flegmatická

panna
Panna (Virgo)
24.8. - 23.9.
Základní charakteristika:
Lidé narození v tomto období jsou mimořádně zvídaví a hloubaví. Dívají se na život z hlediska rozumu a účelnosti. Zaměřují se na informace praktické, realistické, racionálně zhodnotitelné - řád a harmonie se stávají podstatnou složkou jejich myšlení. Slídí tak dlouho, dokud o určité věci vědí vše, co potřebují. Jsou při této činnosti obdivuhodně obratní. Informace z různých zdrojů dávají dohromady, neznámé si domyslí a sestaví tak neobyčejně přesný obraz. Často si však život zbytečně komplikují. Při sběru informací by se měli soustředit jen na skutečně podstatné, podrobnosti nechat stranou. Vynechat irelevantní detaily a soustředit se na své cíle. Často kritizují dogmatičnost a upozorňují na omyly druhých. Bohužel zapomínají, že i oni nejsou bytosti dokonalé. Chyby dělají také - jen si jich nejsou vědomi. V zásadě jsou však Panny tolerantní. Rovněž jsou tito jedinci mimořádně citliví k utrpení druhých. Zbytečně se tak trápí. Možná by pomohlo poznání, že vše má vyšší smysl a řád. Nikdo netrpí bez příčiny. Zákony karmy jsou neúprosné a (možná právě proto) spravedlivé. Mysl Panen nejednou podlehne jejich představivosti - vyvolává pak u nich strach z potíží, nehod a problémů. Různorodá jsou pak uplatnění v zaměstnání. Úspěch nalézají všude tam, kde je potřeba rychlého a správného úsudku - tedy zvláště obchodní sféra. Redaktoři, právníci, učitelé, literáti, stejně tak i návrháři, plánovači, architekti. Někdy je ovšem překážkou určitá uzavřenost a stydlivost. Je ji třeba překonat. Horší je to s partnerským soužitím a manželstvím. Náročná, věčně nespokojená a rýpavá povaha je tomu příčina. Když spolu s těmito jde ruku v ruce ještě tvrdohlavost, problém je nasnadě. Partner pak hledá pochopení jinde. Zřejmě nejlepším řešením je manželství s jinou Pannou. Vztah je pak tolerantní a harmonický. Dále je vhodné uzavřít sňatek Rybou, případně s Býkem nebo Kozorohem.
Vládce znamení: Jupiterk
Vládce znamení: Merkur
Živel znamení: zeměk
Soulad se znamením: Býk, Kozoroh
Barva: hnědá, kaštanová
Kov: rtuť
Rostliny: pšenice, hyacint, levandule, borovice, bez
Magické číslo: 7
Šťastná čísla: 3, 4, 8, 10, 33, 64, 260, 2080
Příznivé dny: pondělí, úterý, středa, čtvrtekk
Povaha: melancholicko-flegmatická

Beran, býk, blíženci

26. ledna 2008 v 19:49 Astrologie
beran
Beran (Aries)
21.3. - 20.4.
Základní charakteristika:
Aries, patřící mezi tzv. ohnivá znamení, je plně pod vlivem mocného Marsu. Je snadné ho rozhněvat, ale stejně rychle se zase uklidní a jedná pak mírně. Berani jsou známí svým uměním říkat pravou věc v pravou chvíli (cítí, že je to tak správně a jednají podle toho). Snadno se učí a mají výbornou paměť. Je to jejich nesporné plus, které dokážou využít ve svůj prospěch. Rádi se baví a mají cit pro hudbu. Ve společnosti jsou tedy oblíbení, občas to ale zaskřípe právě díky jejich vlastnosti říct každému, co si myslí. V podnikání se berani hodí zejména pro obchod zejména s nemovitostmi a jejich zápal a nadšení je výhodný i co se týče financí. Berani bývají schopnými výtvarníky, umělci, zdatnými právníky i státníky a mívají i literární nadání (ale spíše vyjímečně). Harmonii a soulad nacházejí Berani v manželství s partnery narozenými ve znamení Střelce, Lva nebo v jejich vlastním znamení. Temperamentu Beranů svědčí i partnerství s Váhou či Blížencem.
Vládce znamení: Mars
Živel znamení: oheň
Soulad se znamením: Lev, Střelec
Barva: červená, rubín
Kov: železo
Rostliny: tulipán, karafiát, kopřiva
Magické číslo: 5
Šťastná čísla: 1, 5, 7, 13, 25, 65, 47, 325
Příznivé dny: úterý, sobota, neděle
Povaha: cholerická

býk
Býk (Taurus)
21.4. - 21.5.
Základní charakteristika:
Hlavním a dominantním rysem tohoto znamení je síla a energie. Nadbytek síly znamená v důsledku tvrdohlavou, neústupnou povahu. Často jdou "přes mrtvoly". Venuše, třímající vladařské žezlo, svým vlivem způsobuje emotivní a iracionální jednání. V zaměstnání dokáží býci díky daru praktického uvažování uspět ve všech mechanických oborech. Tedy jako inženýři, stavitelé a projektanti. Bývají z nich také schopní účetní a pokladní s mimořádným citem pro peníze. Jakmile vyjde najevo jejich důvěryhodná povaha a charakter, může jim to vynést vysoké postavení v peněžních kruzích. Pokud zabrousí do umělecké oblasti, mají tendenci býti praktiky - věnují se filmu, fotografii apod. Ideálními partnery Býků jsou Štíři, protože se jejich povahy navzájem skvěle doplňují. Porozumět spletité povaze Býka umožňují analytické schopnosti Pannám. Váhy sice přinášejí do soužití pozitiva, nicméně i prvek jakési váhavosti a nestability. Relativně výhodnou kombinaci pro manželství tvoří Taurus s Kozorohem.
Vládce znamení: Venuše
Živel znamení: země
Soulad se znamením: Panna, Kozoroh, Rak, Ryby
Barva: tmavě zelená
Kov: měď
Rostliny: pomněnka, slunečnice, vrba, modřín, dub
Magické číslo: 7
Šťastná čísla: 4, 6, 7, 8, 22, 49, 175, 1225
Příznivé dny: pátek
Povaha: melancholicko-flegmatická

blíženci
Blíženci (Gemini)
22.5. - 21.6.
Základní charakteristika:
Velmi zvláštním a psychologicky jistě zajímavým znamením jsou Blíženci. Podvojná a jaksi rozštěpená povaha je neoddělitelným rysem znamení Blíženců. Případy rozpolcených osobností jsou sice velmi vzácné, ale v protikladech si mysl Blíženců přímo libuje. Dá se u nich vypozorovat zajímavý vzorec chování - Blíženci vzplanou a hned ochladnou, aby mohli znovu vzplát. Často si to neuvědomují, ale ničí tím hlavně sebe. Nervy máme přece jen jedny ! Pokud se vyskytnou problémy, může vlídnost rázem vystřídat nedůvěra. Nejednou se z nich stávají pesimisté a skeptici. Nejvíc by si Blíženci měli hlídat a vážit to, čeho dosáhli. Každý úspěch si totiž představují jako stavbu postupujíce ke stále vyšším a vyšším poschodím, snadno by mohli přehlédnout překážky, které jejich naděje zbortí. Zůstanou jen rozvaliny. V podnikání mají Blíženci široké pole působnosti. Jsou to dobří organizátoři, obchodníci a ve spekulacích si přímo libují. Úspěšní jsou v reklamní činnosti a ostatních oborech, kde je třeba držet krok s dobou a se změnami a novinkami, jež s ní přicházejí. Jako partneři se k sobě dobře hodí Blíženci s Váhami, stejně jako s Vodnáři. Vzhledem ke kolísavé povaze zmíněných znamení to však vyžaduje, aby se mírnili, jinak to občas může slušně zaskřípat. Neobyčejně výhodnou kombinací je spojení Blíženců se Střelcem.
Vládce znamení: Merkur
Živel znamení: vzduch
Soulad se znamením: Váhy, Vodnář
Barva: žlutá, hnědá, kaštanová
Kov: rtuť
Rostliny: bez, máta, meduňka, pomněnka, líska, tymián
Magické číslo: 7
Šťastná čísla: 3, 8, 12, 13, 23, 64, 260, 2080
Příznivé dny: úterý
Povaha: melancholický sangvinik

Pár vtípků

26. ledna 2008 v 19:22 | ... |  Vtipy
Baví se na služebně dva policajti, jeden zrovna rozepisuje služby a kouká do kalendáře: " Jeee, to je náhoda. Franto, představ si, že letošní Silvestr vyšel na pátek." " Vážně? Jen doufám že nebude třináctého!!!"

Sedí spolu v kavárně dvě kamarádky a povídají si: " Musím ti říct novinku.Rozhodla jsem se , že sevátím k Jirkovi - víš, mému ex-manželovi." Kamarádka se celá překvapená ptá: " Vážně, to jsemnečekala.A jsi si jistá, že se najednou tak změnil?" " Já jsem to taky nečekala, ale změna je to podstatná! Ten debil totiž vyhrál dvacet milionů!"

Proč každý krokodýl musí být zrovna zelený a dlouhý? Protože kdyby byl třeba červený a kulatý, tak by to nebyl krokodýl, ale rajče.

Větší skupina policajtů šla na nařízenou pravidelnou lékařskou prohlídku. Sestřička si je nejdříve zapíše a povídá: " Je vás tu hodně, tak aby v tom byl pořádek, budete do ordinace chodit po čtyřech!" Na to okamžitě zareaguje velitel - klekne si na všechny čtyři a říká: " Jako váš nadřízený jdu jásamozřejmě první."

The Simpsons

26. ledna 2008 v 18:27 | .... |  Všechny možný blbosti :)
Co všechno už psal Bart za trest na tabuli!
Spoďáry se mají nosit vespod.
Křečci nemohou létat.
Orgánové transplantace raději nechám profesionálům.
Požární cvičení nevyžaduje nutně oheň.
Už nikdy nebudu ječet " ona je mrtvá" během čtení prezentace.
Už nikdy nebudu zahrabávat spolužáka do země.
Výbušniny a škola se neslučují.

Srdíčkový citáty

24. ledna 2008 v 22:12 | .. |  Citáty
Láska je neskutečně drahá věc, což ovšem pochopíš, až když ji ztratíš!
Srdce je orgán, který v těle necítíme, ale když je zraněné, bolí ze všech úrazů nejvíc!
Jestli to, že jsem tě milovala, bylo špatné, potom nechci dělat dobré věci...
Zraněnou lásku může vyléčit jen ten, kdo jí způsobil...
RIKA SE,ZE ZITRA BUDE LIP,ALE JAKY TO MA SMYSL,KDYZ POKAZDE JAK SE PROBUDIM,JE DNES?!
PRAVÁ LÁSKA JE STAV, VE KTERÉM ČLOVĚK CÍTÍ OSUDOVOU POTŘEBU BÝT S MILOVANOU BYTOSTÍ.
NENÍ PĚT NEBO ŠEST DIVŮ SVĚTA. JE JEN JEDEN: LÁSKA.
LÁSKA JE NÁDHERNÝ DAR VIDĚT ČLOVĚKA TAKOVÉHO JAKÝ NENÍ.

Vtipy a hádanky

24. ledna 2008 v 22:05 | ... |  Vtipy
Volá soused farmář na druhého farmáře: ,,Karle, kouří tvoje koně? ,,Ne, co tě to napadlo?" ,,Tak v tom případě ti hoří maštal!"
Muž na tržnici u vietnamského stánku s oblečením: ,,Za kolik je ta bunda?" ,,Pětět." ,,Tady je ale nějaký flek!",,Tyrysta." ,,Dáte mi na to paragon?" ,,Dvětě." ,, A ukážete mi nějaké povolení k prodeji?" ,, To je dájek!"
Baví se tři studenti policejní akademie, jak dopadli u zkoušek. První: ,, Píšťalku mám za jedna,pendrek taky, ale čestinu za pět. Měl jsem vyskloňovat slovo Paříž, a já napsal - paříš, pařím, paříme…"Druhý: ,, Já taky zblbnul až tu češtinu.Skloňoval jsem slovo zeměkoule, a když jsem napsalze mě koule, z tebe koule, z něho koule, tak mi to neuznali." Třetí se usmívá: ,, To já dopadlvýborně i v češtině. Skloňoval jsem slovo město a když jsem napsal - mně sto, tobě sto, náčelníkovi pětikilo, dostal jsem za jedna!"
Víš jak se pozná, že blondýnka posílala e-mail?
Má na monitoru nalepenou poštovní známku.
Je to červené, a když to dopadne na zem, tak to zamňouká. Co je to?
Přece cokoli červeného, jen to musí spadnout na kočku!
Jaký je rozdíl mezi koněm a připínáčkem?
Na koně nejdříve vyskočíš a potom sedneš, zatímco na připínáček sedneš a vyskočíš.

Proč...?

22. ledna 2008 v 16:15 | já |  Moje myšlenky
Proč zrovna když už si myslím, že je všechno skvělí a že sem konečně začala trochu žít, tak se to všechno pokazí...Někdy bych tady z toho všeho utekla...ale to jaksi nejde...Možná že by pomohlo přestat se stýkat se všemi lidmi co doposud..uzavřít se do sebe a vůbec nic neřešit....Ale to nebude asi nejlepší nápad, protože to bych nedokázala.. Teď se mi nějak začíná hroutit úplně všechno. Na co sáhnu to zkazím a hodně věcí v mém životě se tak nějak kazí....Doufám, že vy jste na tom líp...

Jazykolamy

20. ledna 2008 v 14:27 | ... |  Jazykolamy
Roli lorda Rolfa hrál Vladimír Leraus.
Petr Fletr pletl svetr. Pletl Petr Fletr svetr? Svetr pletl Petr Fletr.
Rozprostovlasatila-li se dcera krále Nabuchodonozora, či nerozprostovlasatila-li se dcera krále Nabuchodonozora?
Řehoř Řehořovič řeže řeřichu.
Na klavír hrála Klára Králová.
Od poklopu ke poklopu, Kyklop kouli koulí.
Přišel za mnou jeden Řek, a ten mi řek, abych mu řek, kolik je v Řecku řeckých řek. A já mu řek, že nejsem řek, abych mu řek, kolik je v Řecku řeckých řek.
Strýc Šusta suší švestky.
Šla Prokopka pro Prokopa.

Ideální chlap

20. ledna 2008 v 11:19 | ... |  Celkem sranda
1) když ti přinesu puget růží mohl bych ti večer umýt zádíčka??
2) to vůbec nevadí že nemáš narozeniny, drahý dárek bych ti měl kupovat daleko častěji..
3) to vůbec nevadí že jsi mi po šesté nabourala tu Corvetu, stejně tomu blbýmu autu nemám žádnej vztah..
4) neměl bych na ten svůj narozeninový večírek raději pozvat tvé kamarádky a striptéra??
5) já vím že tě bolí hlava.. půjdu raději spát do křesla, aby sis mohla pořádně odpočinout..
6) no jasně že mě nejvíc baví klasická poloha..
7) jestli chceš těch 500.000 na tu plastickou operaci tak tady jsou, ale ty jsi opravdu krásná a moc mě vzrušuješ..
8) okamžitě se půjdu oholit..
9) nepotřebovala bys nový drahý parfém a kostýmek??
10) nevím jestli bych ti neměl dát víc peněz na ty nákupy..
11) co je to pivo?
12) a co kdybych každý večer vařil já a ty šla někam do kina nebo do vinárny?
13) polož ten vysavač miláčku..
14) promiň, půjdu vysávat vedle do pokoje, neviděl jsem že sleduješ teleshopping..
15) můžu vypnout ten blbej fotbal.. na nově jde Manuela?
16) žehlení je můj největší koníček..
17) ale běž si zatančit poslední tanec se svým bývalym, já zatím dojdu zatopit v autě, abys cestou domů neprokřehla..
18) a nechtěla by tvoje milá maminka bydlet s námi??

Následek na celý život

19. ledna 2008 v 21:47 | Já |  Povídky
Na tento den nikdy v životě nezapomenu. Byl pátek a ve škole se celkem nic nedělo. Nepsali jsme žádnou písemku a dokonce jsem ani nebyla zkoušená. Což se moc často nestává, protože učitelé si na mě pěkně zasedli. Po škole jsem měla jít s kámoškou nakupovat. To se vždycky protáhne. Po každém našem nakupování jdeme k nám, a tam si všechny ty koupené věci zkoušíme a probíráme k tomu kluky. Už jsem se fakt těšila až škola skončí a viděla jsem se už v nějakém obchodě se super věcičkami. Když jsem se ale podívala na mobil měla jsem tam zprávu. Byla od mého miláčka Michala. Psal mi, že mě dneska moc chce vidět a že u něho nebude nikdo doma. Neviděli jsme se zrovna už skoro týden a to je dost dlouhá doba. Nerozmýšlela jsem se ani minutu a místo nakupování jsem šla k Míšovi. Mamce jsem řekla, že přespím u kamarádky. Když jsem dorazila k Michalovi domů, přišel mi otevřít v černé průsvitné košili a já cítila jeho krásnou vůni. V ruce měl červenou růži, což je moje nejoblíbenější květina. Pozdravili jsme se dlouhým polibkem a pak jsme šli k němu do pokoje. Po celém pokoji byly svíčky a k tomu hrála krásná hudba. Připadala jsem si jako v pohádce. Začali jsme se líbat a Michal mě hladil po celém těle. Položili jsme se na jeho postýlku a on mě začal pomalu svlékat. Bylo mi jasné, že tento den bude pro mě tím nejkrásnějším. Rozepnul mi podprsenku a i já jsem ho začala svlékat a líbat po celém těle. A pak přišlo naše první milování. Michal byl úžasný a něžný a já jsem si v duchu říkala, že lepšího kluka už snad nemůžu potkat. Ráno jsem se probudila a uviděla nádherně nachystanou snídani. Po té jsem ale už musela domů, aby mamka nepojala podezření. Ale naštěstí nic netušila. Tenhle den by byl opravdu tím nejkrásnějším co jsem do té doby zažila, kdyby se nestalo něco, co můj život nadobro změnilo. Asi po třech měsících jsem zjistila, že jsem těhotná. Když mi to doktor řekl, myslela jsem, že se zhroutím. Bylo mi teprve 16 let a Michal byl jen o pár měsíců starší než já. Chodil na učňák a nevydělával žádné peníze. Ani jeden z nás nebyl připravený na to, stát se rodičem. Ale na takovéhle úvahy už bylo pozdě. Naše dítě bylo na cestě a potrat bych nikdy nedovolila. Naši mě zcela podpořili a stáli při mně. Musela jsem nechat školy a věnovat se pak jen a jen našemu chlapečkovi. S Michalem se vídáme a o malého má zájem. Říká, že jen co budeme starší tak se vezmeme. Tohle všechno bych brala bez váhání, jen kdyby to dítě nepřišlo tak moc brzy. Ale to, co se v našem životě stane, prostě někdy neovlivníme.

Hrozivá fakta

19. ledna 2008 v 11:41 | já |  Všechny možný blbosti :)
Každý den začne na celém světě kouřit asi 100 000 dětí.
Kdo začne kouřit před patnáctým rokem, vystavuje se třikrát většímu riziku onemocnění rakoviny plic než ten, kdo začne o deset let později.
Uvádí se, že je reklama velmi účinná, protože devět z deseti kuřáků začíná kouřit před osmnáctým rokem života!
Denně se utratí za cigarety 16 miliard korun!!!
Kuřák má 25x vyšší pravděpodobnost, že jej potká zhoubný nádor.
Na zeměkouli je 1 miliarda kuřáků.
Po roce nekouření je riziko smrti z kouření o 50% nižší!!!
Kouření může u chlapců způsobit impotenci.
V ČR je 5 000 nových případů rakoviny plic ročně.
Pokud jsou tví rodiče kuřáci, je třikrát větší riziko, že budeš také kouřit.
Kouření zabilo během 20. století 100 000 000lidí. (obě světové války ve srovnání připravily o život 60 000 000 lidí)
Každá vykouřená cigareta zkracuje život o 5 minut ( kouříš-li denně 1 krabičku, život si zkracuješ asi o jednu a půl hodiny, za rok je to pak asi 23 dní.

ČÍM TRPÍ KUŘÁCI???
- žluté zuby 99%
- žluté nehty 90%
- choroby krevního oběhu 80%
- srdeční infarkt 65%
- vypadávání vlasů 40%
rakovina plic 25%